انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع یادگیری

بهترین زبان برنامه نویسی

یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران تازه کار و علاقمند به شروع برنامه نویسی می پرسند این است که بهترین زبان برنامه نویسی کدام است؟ و برای شروع برنامه نویسی کدام زبان را انتخاب و شروع به یادگیری نمایند؟ با ما باشید تا این سوال را بررسی کنیم!

قبل از هرچیز به طور مشخص به سوال بهترین زبان برنامه نویسی چیست، جواب دهیم و آن هم این است که بهترینی وجود ندارد! برای انتخاب زبان برنامه نویسی باید به موارد مختلفی توجه شود که به طور خلاصه به آنها می پردازیم.

هدف شما از برنامه نویسی چیست؟

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که هدف شما از یادگیری برنامه نویسی چیست؟ طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی برنامه های دسکتاپ، هوش مصنوعی، هک و امنیت و…؟ ابتدا هدف اصلی خود را مشخص کنید. پس از این کار می توانید لیستی از زبان هایی را که مناسب هدف شما هستند را پیدا کنید.

جامعه توسعه دهندگان

شما برای شروع نیاز به آموزش دارید، پس جامعه توسعه دهندگان زبان انتخابی شما هرچقدر بزرگتر باشد، هم میزان آموزش هایی که برای آن زبان وجود دارد بیشتر خواهد بود و هم فروم هایی که برای سوال و جواب و حل مشکلات کاربران وجود دارد بزرگتر است، پس برای خطایابی هم می توانید از کمک جامعه بزرگ آن زبان استفاده نمایید.

بازار کار و درآمد

زبان های برنامه نویسی در نقاط مختلف بازار کار یا میزان درآمد مختلفی دارند، مثلا ممکن است در کشوری PHP بازار کار بهتری داشته باشد و در کشور همسایه پایتون. درآمد از زبان های برنامه نویسی هم متفاوت است و اینطور نیست که بازار کار هرزبان بهتر باشد، درآمد آن نیز بالاتر باشد، البته بعضا کاملا برعکس هم می باشد! چون زبان هایی که بازار کار کمتری دارند، برنامه نویسان کمتری نیز برای آن یافت می شود که درنتیجه میزان درآمد برنامه نویسان آن زبان بالاتر می رود.

فریم ورک ها و کتابخانه ها

یکی دیگر از مسائلی که در انتخاب زبان برنامه نویسی بسیار مهم است، فریم ورک ها و کتابخانه هایی است که برای زبان های برنامه نویسی انتخابی وجود دارد که توسط آنها می توانید با کدنویسی کمتر کارهای بیشتر و با کیفیت تری را انجام دهید که درآینده درمورد آنها بیشتر توضیح خواهم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *